Porslin med tidstypisk kompanidekor i kobolt. Kina, 1700-talets andra hälft. Längd 38 cm. Obetydligt slitage, obetydliga tillverkningsdefekter, kantnaggar. I botten äldre engelsk etikett.
1 700 SEK | 2020-04-14 19:28 |
1 600 SEK | 2020-04-14 18:13 |
1 100 SEK | 2020-04-14 18:18 |
450 SEK | 2020-04-08 20:33 |
300 SEK | Startpris |