Porslin med växtmåleri. Kina, Ming, 1500-tal. Diameter 15 cm. Obetydligt slitage, obetydliga tillverkningsdefekter, obetydliga nagg, fotring med mindre lagning.
1 200 SEK | 2020-04-14 19:26 |
1 100 SEK | 2020-04-14 19:21 |
1 000 SEK | 2020-04-14 18:11 |
600 SEK | 2020-04-14 16:19 |
400 SEK | 2020-04-11 09:08 |
300 SEK | 2020-04-06 16:37 |
300 SEK | Startpris |