Porslin med Chingpai-liknande glasyr. Kina, ca 1200-tal. Höjd 6 cm. Obetydligt slitage, obetydliga tillverkningsdefekter, bränningssprickor.
2 800 SEK | 2020-04-14 19:26 |
2 600 SEK | 2020-04-14 19:26 |
1 900 SEK | 2020-04-14 19:25 |
1 000 SEK | 2020-04-14 16:18 |
900 SEK | 2020-04-10 09:09 |
700 SEK | 2020-04-09 07:34 |
450 SEK | 2020-04-06 08:40 |
350 SEK | 2020-04-08 22:28 |
300 SEK | Startpris |