255. TERRINER, TVÅ ST

Porslin med bl.a. fågelmotiv, den mindre med märkning i botten. Sannolikt Japan, 1900-talets mitt. Längd 23 och 30 cm. Obetydligt slitage.

Varunr 202571

Onlineauktion 14 April 2020,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!