Mässing. Med reliefdekor av jordbruksscen. Ytslitage, mindre bulor. (Längd 8,5)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
550 SEK | 2020-04-05 11:57 |
500 SEK | 2020-04-04 20:54 |
450 SEK | 2020-04-05 10:31 |
250 SEK | 2020-04-04 20:48 |
200 SEK | 2020-04-04 16:30 |
150 SEK | 2020-04-03 19:16 |
100 SEK | 2020-04-02 20:12 |
100 SEK | Startpris |