Mässing. Daterad 1794 respektive 1802. Med reliefdekor. Bruksslitage, något nött dekor. (Längd 13)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
650 SEK | 2020-04-05 11:59 |
600 SEK | 2020-04-04 20:53 |
400 SEK | 2020-04-05 10:17 |
300 SEK | 2020-04-04 16:29 |
300 SEK | 2020-04-04 20:46 |
200 SEK | 2020-04-04 11:04 |
100 SEK | 2020-04-03 23:35 |
100 SEK | Startpris |