Oglaserat porslin. Pojke hos frisör. Stämplad. Obetydlig tillverkningsspricka. (Höjd 24)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.
1 600 SEK | 2020-04-05 02:37 |
1 600 SEK | 2020-04-05 12:04 |
950 SEK | 2020-04-05 11:43 |
450 SEK | 2020-04-02 21:32 |
300 SEK | 2020-04-04 20:21 |
100 SEK | Startpris |