Skulpterad masurbjörk. I form av liggande hund. Ytslitage, undertill med avslag, öra och ben med lagning. (Längd 12,5)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.
950 SEK | 2020-04-05 12:38 |
900 SEK | 2020-04-05 11:32 |
600 SEK | 2020-04-04 21:53 |
600 SEK | 2020-04-05 10:58 |
400 SEK | 2020-04-04 21:49 |
300 SEK | 2020-04-04 11:53 |
250 SEK | 2020-04-04 13:29 |
150 SEK | 2020-04-03 17:35 |
100 SEK | 2020-04-02 19:38 |
100 SEK | Startpris |