Förtent järn och plåt. För ett ljus vardera. Med driven reliefdekor. Slitage, rostfläckar, några hål senare, mindre bristningar. (Höjd 25)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.
7 400 SEK | 2020-04-05 12:01 |
7 200 SEK | 2020-04-05 12:00 |
5 600 SEK | 2020-04-05 11:48 |
5 200 SEK | 2020-04-05 11:05 |
4 600 SEK | 2020-04-05 11:06 |
4 000 SEK | 2020-04-04 22:51 |
3 400 SEK | 2020-04-05 07:48 |
2 400 SEK | 2020-04-03 10:50 |
2 000 SEK | 2020-04-04 08:31 |
1 000 SEK | 2020-04-04 08:18 |
400 SEK | 2020-04-02 21:47 |
300 SEK | 2020-04-02 21:40 |
200 SEK | 2020-04-02 19:33 |
100 SEK | Startpris |