Spänne i mässing, med rik blomdekor samt stämplad "A.Andersson". Textil med broderad dekor. Textilen med skador. (Längd 26,5)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
1 300 SEK | 2020-03-15 11:53 |
1 200 SEK | 2020-03-15 11:24 |
950 SEK | 2020-03-15 11:22 |
900 SEK | 2020-03-15 11:19 |
750 SEK | 2020-03-15 10:43 |
650 SEK | 2020-03-15 09:11 |
550 SEK | 2020-03-14 23:03 |
400 SEK | 2020-03-13 14:39 |
150 SEK | 2020-03-13 11:47 |
100 SEK | Startpris |