Joachim Dyring, Hedemora. Mynning med vågbård. Spår av förgyllning. Undertill med åldermansranka. Graverade monogram. Mynning med smärre lagning. Mindre bulor. (Höjd 3, diameter 6,5, vikt 36g.)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
4 600 SEK | 2020-03-15 12:06 |
4 400 SEK | 2020-03-15 12:06 |
4 200 SEK | 2020-03-15 11:49 |
1 800 SEK | 2020-03-15 11:34 |
1 500 SEK | 2020-03-15 09:44 |
1 400 SEK | 2020-03-15 08:39 |
550 SEK | 2020-03-14 11:11 |
500 SEK | 2020-03-12 21:02 |
450 SEK | 2020-03-13 07:03 |
350 SEK | 2020-03-12 19:51 |
350 SEK | 2020-03-12 19:57 |
150 SEK | 2020-03-12 19:09 |
100 SEK | 2020-03-12 18:31 |
100 SEK | Startpris |