Förgylld koppar. Godronnerad bas, med reliefdekor av roccailer. Mynning med bandad dekor. Mindre bulor och fläckar. (Höjd 4, diameter 5)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.
500 SEK | 2020-03-15 09:27 |
450 SEK | 2020-03-12 21:11 |
400 SEK | 2020-03-13 17:11 |
250 SEK | 2020-03-12 22:24 |
150 SEK | 2020-03-12 21:08 |
100 SEK | 2020-03-12 20:21 |
100 SEK | Startpris |