Knivar 2st samt gafflar 5st. Stål, med handtag i ben. Slitage, handtag bl.a. med skador. (Längd 15-23)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.
700 SEK | 2020-03-15 11:25 |
650 SEK | 2020-03-15 11:21 |
400 SEK | 2020-03-14 15:26 |
150 SEK | 2020-03-13 17:13 |
100 SEK | Startpris |