Etui i trä, med spår av bemålning. Gångjärn i mässing. Skuret monogram och bomärke. Glas med kantnaggar. Slitage, etuiet med kantavslag. (Längd 11)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.
900 SEK | 2020-03-15 10:20 |
850 SEK | 2020-03-15 03:55 |
600 SEK | 2020-03-14 19:22 |
500 SEK | 2020-03-14 18:58 |
400 SEK | 2020-03-14 16:48 |
350 SEK | 2020-03-13 16:33 |
300 SEK | 2020-03-13 17:10 |
200 SEK | 2020-03-12 20:38 |
150 SEK | 2020-03-12 19:34 |
100 SEK | Startpris |