Nils Abraham Santesson, Stockholm. Kvadratisk fot. På linsfötter. Dekorerad bård. Fötter med bulor. Manscetter med repor. (Höjd 11,5)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
850 SEK | 2020-03-14 19:06 |
800 SEK | 2020-03-15 08:19 |
500 SEK | 2020-03-14 15:27 |
250 SEK | 2020-03-13 08:11 |
200 SEK | 2020-03-13 07:14 |
150 SEK | 2020-03-12 22:24 |
100 SEK | Startpris |