Konisk form. Undertill stämplad EG samt W. Graverat kors och text "Anno 1743". Mynning med antik lagning. (Höjd 10,5, diameter 9)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
2 200 SEK | 2020-03-15 11:55 |
2 100 SEK | 2020-03-15 10:35 |
2 000 SEK | 2020-03-14 20:56 |
1 700 SEK | 2020-03-13 10:50 |
1 500 SEK | 2020-03-13 13:42 |
350 SEK | 2020-03-12 20:44 |
300 SEK | 2020-03-12 20:42 |
200 SEK | 2020-03-12 20:13 |
150 SEK | 2020-03-12 19:24 |
100 SEK | Startpris |