Björkrot och svartmålat trä, med beninläggningar. Mindre ytslitage. (Höjd 20)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.
1 700 SEK | 2020-03-15 11:49 |
1 700 SEK | 2020-03-15 12:06 |
1 000 SEK | 2020-03-13 08:44 |
700 SEK | 2020-03-12 22:21 |
600 SEK | 2020-03-12 21:42 |
100 SEK | Startpris |