Förgylld mässing. Oval form. Med rik graverad dekor och bandflätor. Invändigt förgylld. Förgyllningsslitage. (Längd 9)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
2 700 SEK | 2020-03-15 11:37 |
2 600 SEK | 2020-03-14 19:34 |
2 000 SEK | 2020-03-14 09:21 |
1 500 SEK | 2020-03-13 07:06 |
1 300 SEK | 2020-03-12 18:50 |
1 000 SEK | 2020-03-12 18:31 |
100 SEK | Startpris |