Ett troligen Lauenstein, Tyskland, med spår av förgyllning, med klockformad fot och balusterformad stomme. (Höjd 15,5-18)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.
1 300 SEK | 2020-03-15 10:51 |
1 200 SEK | 2020-03-14 21:16 |
1 000 SEK | 2020-03-14 17:10 |
400 SEK | 2020-03-12 23:59 |
100 SEK | Startpris |