Vitglaserat stengods. Drakvalp. Stämplad Gustavsberg Kåge 2. En fot med lagning. (Höjd 10, bredd 12)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
4 800 SEK | 2020-03-14 23:55 |
4 600 SEK | 2020-03-15 07:39 |
3 200 SEK | 2020-03-14 15:17 |
2 800 SEK | 2020-03-14 15:54 |
800 SEK | 2020-03-13 02:23 |
650 SEK | 2020-03-12 23:08 |
100 SEK | Startpris |