Porslin med satsumainspirerad dekor i bl a guld och järnrött. Höjd 61 cm. Krackelerad glasyr. Obetydligt slitage. Obetydliga sprickor kring fotring.
1 600 SEK | 2019-10-21 18:22 |
1 500 SEK | 2019-10-21 18:03 |
1 400 SEK | 2019-10-08 16:15 |
1 000 SEK | 2019-10-10 21:06 |
600 SEK | 2019-10-10 12:27 |
350 SEK | 2019-10-09 23:24 |
300 SEK | Startpris |