Trä, skäkteträna med allmogedekoration. 18-1900-tal. Max längd 58 cm. Slitage. Föremålet säljs för Kronofogdens räkning. I händelse av säljarens återinlösen av objektet kan det komma att utgå ur auktionen. Detta kan ske fram till auktionens slut.