Vida skålar på låg fot och med kalligrafiska symboler, botten med signering. Silverstämplar för finsilver under Meijiperioden. Diameter 14 resp. 15,5 cm. Total vikt ca 460 gram. Repor, mindre slitage.
4 400 SEK | 2018-12-18 18:28 |
4 200 SEK | 2018-12-18 18:27 |
1 800 SEK | 2018-12-18 18:17 |
1 000 SEK | 2018-12-17 19:52 |
800 SEK | 2018-12-14 17:28 |
700 SEK | 2018-12-14 01:53 |
600 SEK | 2018-12-13 23:15 |
400 SEK | 2018-12-05 15:14 |
350 SEK | 2018-12-05 14:45 |
300 SEK | Startpris |