Blåglaserad keramik och brons. Med dekor av keruber, drakhuvuden och växtlighet. Bordsur med Lenzkirchverk. Kandelabrarna för sju ljus vardera. Två ljusmanschetter med lagning. Proveniens: Niss Oscar Jonssons dödsbo, grundaren av JOFA, Malung.(Höjd 75-81)
13 000 SEK | 2018-12-09 11:20 |
12 500 SEK | 2018-12-07 23:59 |
12 000 SEK | 2018-12-07 10:00 |
10 500 SEK | 2018-12-06 22:40 |
7 000 SEK | 2018-12-06 18:41 |
2 000 SEK | 2018-12-06 10:55 |
1 400 SEK | 2018-12-06 08:00 |
1 000 SEK | 2018-12-05 22:01 |
850 SEK | 2018-12-06 07:48 |
150 SEK | 2018-12-05 23:39 |
100 SEK | Startpris |