Mässing och slipade prismor, empirestil 1900-talets mitt. Ljuskrona med 5 ljusarmar, 5 ljuspunkter. Höjd ca 50, diameter 44 cm. Appliquer för två ljus, en dold ljuspunkt. Höjd 35 cm. Skador, slitage, delar saknas. Auktionsverket garanterar ej funktionen.
1 200 SEK | 2018-09-25 20:44 |
1 200 SEK | 2018-09-25 20:46 |
900 SEK | 2018-09-20 10:05 |
300 SEK | Startpris |