Hoved af bronze forestillende ung kvinde med opsat hår og hovedet let på skrå. Monteret på skråt skåret sokkel af brun marmor. Sign. Carl Milles. H. eksl. sokkel 13 cm, inkl. sokkel 23,5 cm.
Soklen med mindre afslag på et hjørne samt hak i bunden
26735 | 6.000 DKK | 2018-09-20 15:08 |
23132 | 5.500 DKK | 2018-09-18 15:01 |
5.000 DKK | Startpris |