272. BÖRJE SKOHG (1923-2006)

Väggplatta i stengods med fornnordisk inspirerat reliefmotiv av djur, skepp och figurer i agatslipat silver. Gustavsbergs studio. Signerad Skohg och daterad -75. Märkt med studiohanden. 22,6x47,7 cm.

Varunr 173518

13 Mars 2018 19:31

Utrop 1000 SEK

600 SEK2018-03-02 13:02
600 SEK2018-03-03 22:14
350 SEK2018-03-02 15:50
300 SEK Startpris

Onlineauktion 13 Mars 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!