298. FRIMURAR-/SKRÅKRONA, 1700-TAL

Tenn. Dekor av symboler. Märkt: "ST.G.M.IGG.IGP. MD.IB.A.1779. Der Stifter ist Iohann Böhm v. L. Altheim." Diameter ca. 20 cm. Bucklor, bristningar, fem symboler saknas.

Varunr 170351

30 Januari 2018 19:39

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 800 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK

Utrop 1000 SEK

800 SEK2018-01-30 17:49
700 SEK2018-01-22 08:52
500 SEK2018-01-29 22:50
300 SEK Startpris

Onlineauktion 30 Jan. 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!