My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
Help
Catalogs
Januari-Auktion
50
Konst, design & tavlor
402
All lots
42
10
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
Blandade bruksföremål
Sport, fritid, fiske mm
33
Glas & kristall
18
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
50
Konst, design & tavlor
Mattor
Musikinstrument
59
Möbler
50
10
Smide & slöjd
11
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
18
Bygg, verktyg & maskiner
15
Nysilver, tenn, koppar & mässing
20
Retro & vintage
19
Samlarsaker
Avveckling/butik/industri/restaurang
Trädgård
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
1.
Tage Eriksson, Olja på duk, signerad.
Hammer price
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
350 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Lot No.
6.
Henrik Horst, väggskulptur, i metall, 1975.
Hammer price
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
100 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Lot No.
7.
Inrammad tryck, Signerad Sara Moon.
Hammer price
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
100 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Lot No.
13.
Elisabeth Bergstrand-Poulsen, Färglitografi signerad och numrerad 424/750.
Unsold
Lot No.
18.
Olja på duk, Signerad, Paul K Jörgensen.
Unsold
Lot No.
21.
Seriegrafi, Signerad Joadoor, "Disney".
Hammer price
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
250 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
23.
Olja på duk, Signerad G. Sundberg.
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
150 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
Lot No.
39.
Anders Lönn, blandteknik, signerad.
Unsold
Lot No.
48.
Lasse Åberg, Litografi numrerad 41/175 "Piggasso" signerad.
Hammer price
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
125 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Lot No.
54.
Olja på duk signerad Hans Lindgren.
Hammer price
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Lot No.
62.
May K Leon, "Brevbäraren" Tryck.
Unsold
Lot No.
69.
Olja på duk, Signerad Jonas daterad 04.
Hammer price
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
175 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Lot No.
74.
Figuriner, 5 st, stengods, en styck med vas, Kina 1900-tal.
Unsold
Lot No.
79.
Figurin, Duva, Konstmassa, Zeho Ges Gesh, W.Germany
Unsold
Lot No.
132.
Olja på duk, Okänt konstnär, förgylld träram.
Hammer price
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
200 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
136.
Olja på pannå, Signerad Lars Boëthius.
Hammer price
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
100 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Lot No.
137.
Olja på duk, Signerad Ulla Kempe.
Unsold
Lot No.
152.
Glasblock, Ren, Vicke Lindstrand för Kosta.
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
150 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Lot No.
169.
Väggrelief, Glaserad stengods, Signerad HR Denmark.
Unsold
Lot No.
216.
Olja på duk, Signerad Knut Valinder.
Unsold
Lot No.
232.
Palaeostaca,Tuschmålning av Nisse ritarn Jonsson.
Unsold
Lot No.
233.
Tuschmålning av Nisse ritarn Jonsson. 1985 Paris.
Unsold
Lot No.
234.
Tuschmålning av Nisse ritarn Jonsson.
Unsold
Lot No.
235.
Våryra måsar, Akvarell av Nisse ritarn Jonsson.
Unsold
Lot No.
237.
Olja på duk - Signerad - Mikael Jansson 2021
Unsold
Lot No.
242.
Moderskärlek, Fotografi 1920-tal.
Unsold
Lot No.
243.
Olja på duk, Signerad.
Unsold
Lot No.
247.
Unsold
Lot No.
249.
Olja på pannå, Signerad C. Brandels Engqvist.
Unsold
Lot No.
250.
Akvarell, Signerad Lars Norman Mexiko.
Hammer price
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
425 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Lot No.
254.
Olja på duk, Signerad E.Sixtensson 61
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
100 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Lot No.
260.
Olja på duk, Signerad K. Gustafsson.
Unsold
Lot No.
270.
Olja på duk, Signerad.
Hammer price
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
100 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
Lot No.
272.
Art Déco, Figurin, stengods, Märkt GB Austria.
Hammer price
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
250 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
273.
Väggrelief, 2st, Gips, Bossons, England.
Unsold
Lot No.
295.
Helmut Schäffenacker, Väggrelief, Tyskland.
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
225 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Lot No.
316.
Art déco, Staty, brons, Diana, 1900-talet.
Hammer price
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
475 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Lot No.
323.
Prisplakett, Löpare, West Bruno,Trade S.I.R.E Mark, Westins Stockholm 1950-tal.
Unsold
Lot No.
324.
Skulptur, Häst med soldat, Metall på träsockel, 1900-tal.
Hammer price
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
650 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
368.
Glaskonst / Brevpress 2st, 1900-tal.
Unsold
Lot No.
382.
Monica Smetana, Olja på duk, signerad M.Smetana.
Hammer price
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
300 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Lot No.
384.
Henning Hougaard, olja på duk, Signerad.
Hammer price
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
225 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Lot No.
385.
Bror Jönsson, Olja på duk, Signerad.
Hammer price
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
475 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Lot No.
386.
Hammer price
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
250 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
390.
Olja på duk, Signerad R.J.
Unsold
Lot No.
391.
Hammer price
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
275 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Lot No.
393.
Henning Hougaard, Olja på duk, Signerad.
Hammer price
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
125 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Lot No.
395.
Olja på pannå, "Höstmotiv", Signerad Th Malmros 1969.
Unsold
Read more
I understand