Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Semesterauktion
96
Möbler
336
Samtliga utrop
29
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
Blandade bruksföremål
Sport, fritid, fiske mm
23
Glas & kristall
19
Guld, silver & smycken
12
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
18
Konst, design & tavlor
Barnprylar, spel, leksaker & dockor
Mattor
Musikinstrument
96
Möbler
35
Smide & slöjd
Jakt, vapen, militärt
Speglar
14
Textiler, kläder & väskor
31
Bygg, verktyg & maskiner
Äldre föremål
Nysilver, tenn, koppar & mässing
Retro & vintage
Samlarsaker
Avveckling/butik/industri/restaurang
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
3.
Retro, Byrå i furu med 9 st lådor, 1970/80-talet.
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
425 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
5.
Koffert / kista i trä och metall med sidohandtag, 1900-talets början.
8.
Soffbord i trä med smidedekor.
8,00 SEK
9,00 SEK
100 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
10.
Retro, Piedestal, Bambo / rotting.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
150 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
11.
Syskrin med dekor av kurbitsmålning 1940-talet.
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
100 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
12.
Serveringsvagn i trä.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
100 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
15.
Piedestal, Bronserad trä, skivor i grå marmor, 1900-tal.
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
200 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
18.
Caféstol, Trä och metall, Märkt Timberson, Hopfällbar.
19.
Vägghängdskåp i ek med smides beslag, 1850.
21.
Fåtölj i skin, Hjord Knudsen, Danmark.
23.
Skrivbord / kontorsbord - Svängdstil, Höj och sänkbart.
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
100 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
24.
Cafébord, Fot i gjuten aluminium.
28.
Byrå med två st lådor, 1900-talets andra del.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
100 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
33.
Sidobord / skänk på gummihjul.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
34.
Vitrinskåp, Mahogny med mässingsbeslag, Rokokostil, 1900-talet.
35.
Gazell fåtölj svikt, Ek i fårskinnsklädsel.
11,00 SEK
12,00 SEK
2,450 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
37.
Retro, Kista med smidesbeslag samt plat lock full med dukar m.m.
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
225 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
38.
Skänk med spegel, Ek, 1900-talets andra hälft.
39.
Sängar ett par, Metall, Omkring 1900-talet.
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
550 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
47.
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
100 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
48.
Kista med smids beslag och sidohandtag, 1800-talet.
55.
Soffbord i teak med emaljerad skiva, Algot Törneman och David Rosén, Nordiska Kompaniet, NK:s verkstäder Nyköping.
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
425 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
56.
Bauhaus stol i rotting med kromad underrede. Italien.
57.
Hallmöbel spegel med byrå i ek.
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
100 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
58.
Matbord, vitlackerad trä.
60.
Skåp/Rökskåp Nordiska-Kompaniet,Stockholm.
4,00 SEK
5,00 SEK
2,450 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
61.
Soffa, Monte Carlo, Ingvar Stockum för Futura Möbler, 1960-talet.
68.
Stolar ett par, sammet klädda och kromad underrede, Bauhaus stil.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
450 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
69.
Retro soffbord i teak med runda ben, 1960-talet.
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
125 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
77.
Piedestal, Bronserad trä, skivor i svart marmor, 1900-tal.
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
175 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
79.
Fåtölj, Bo Eigert, "Stålbo" Firma B Eigert AB, Hova 1970-tal
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
850 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
82.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
3,200 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
84.
Lampbord / sidobord.
85.
Retro, Pall i furu, 1900-taets andra del.
93.
Leyform, Kontorsstol höj och sänkbar, snurrbar, Norge 1900-talets andra hälft.
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
1,400 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
94.
Pall / Stegpall, Metall och trä.
27,00 SEK
28,00 SEK
225 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
95.
Skinnfåtölj stressless.
10,00 SEK
11,00 SEK
125 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
99.
Utemöbler 5 delar i bambu och rotting.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
2,450 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
102.
Retro, Herrbetjänt i trä.
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
100 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
105.
Soffbord med underhylla, Madrid.
14,00 SEK
15,00 SEK
450 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
106.
Köksstolar i furu med runda avsmalnade ben,1900-talets andra del.
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
100 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
107.
Bord med glasskiva och smides underrede.
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
125.
Star stolar 4 st, Indian brown, lackerad metall, Emu Italy, Oanvänd skick.
128.
Vitrinskåp med två lådor undertill, 1900-Talet.
18,00 SEK
19,00 SEK
800 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
129.
Kista med metallbeslag, 1800-talet.
134.
Munkbord med klaffar, ek, 1900-talets början.
135.
Pall, sammet klädd, Gustaviansk stil, 1900-tal.
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
100 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
147.
Barstol / Pall i björk, Troligtvis - Nässjö Stolfabrik AB, 1950-tal.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
200 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK