Toggle navigation
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Mina favoriter
0
Hjälp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
2022-07-31 Månadsauktion
488
Diverse
2370
Samtliga utrop
71
Antikviteter
68
Allmoge
154
Belysning
33
Böcker och Kartor
488
Diverse
145
Glas
213
Guld & Silver
85
Klockor & Ur
34
Kläder, väskor & Accessoarer
258
Konst & Skulptur
63
Leksaker & Kuriosa
368
Möbler & Speglar
36
Orientalisk porslin och konsthantverk
203
Porslin & keramik
28
Tenn
116
Textilier & Mattor
6
Vapen & Militaria
×
Stäng
Hjälp
×
Stäng
Mina favoriter
Favorit sparad!
×
Stäng
Mina favoriter
×
Stäng
Logga in
×
Stäng
Lägg bud
Sidan är inaktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
Senast aktiv
Endast återropade
Fritext
Fritext
Exakt matchning
Katalognummer
Varunr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
11
»
Katalognummer
Katalognummer
Populärast
Bud
Högsta bud
Lägsta bud
Flest bud
Minst bud
Klubbslag
Högsta klubbslag
Lägsta klubbslag
Objektnummer
21.
Album med samlarbilder, "Sportens Stjärnor", Hemmets Journal
Klubbslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
33 000 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
Objektnummer
141.
Bestickuppsättning 107 delar, "Sessan", Nilsjohan
Klubbslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
2 500 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Objektnummer
151.
Trädgårdsurna, 1900-talets början
Klubbslag
24 00 SEK
25 00 SEK
1 500 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Objektnummer
183.
Jardiniere, jugend, tidigt 1900-tal
Klubbslag
8 00 SEK
9 00 SEK
1 300 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Objektnummer
187.
Reklamskylt, Veedol, omkring 1900-talets mitt
Klubbslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
2 100 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
33 00 SEK
Objektnummer
245.
Armband, Ateljé Stenlya
Klubbslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
2 000 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Objektnummer
247.
Sigill, 1900-talets första hälft
Klubbslag
20 00 SEK
21 00 SEK
800 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Objektnummer
250.
Skopa, samisk
Klubbslag
28 00 SEK
29 00 SEK
1 900 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
Objektnummer
285.
Trattgrammofon, tidigt 1900-tal
Klubbslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1 500 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Objektnummer
294.
Dalahäst, "Bodahästen", 19/2000-tal
Klubbslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
750 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
404.
Bil, Peugeot 404, 1963
Klubbslag
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
15 000 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Objektnummer
472.
Gästabudskniv, 1700-tal
Klubbslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1 400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Objektnummer
483.
Tekanna, Carsten Jörgensen för Bodum
Klubbslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
250 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Objektnummer
488.
Trädgårdsurnor 2st, varav en tidigt 1900-tal
Klubbslag
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
2 500 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
Objektnummer
496.
Ämnen i porfyr 2st
Klubbslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
1 800 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
518.
Moped, Crescent Autoped, 1950-tal
Klubbslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
7 400 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Objektnummer
519.
Moped, NV Nymans Verkstäder, Autoped, 1950-tal
Klubbslag
11 00 SEK
12 00 SEK
5 400 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Objektnummer
548.
Affisch, "They are coming", Helmut Newton, Museo d'arte Contemporanea, 1994
Klubbslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
3 600 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Objektnummer
557.
Käppflöjt, 1900-talets början
Klubbslag
25 00 SEK
26 00 SEK
2 000 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Objektnummer
579.
Reklamtermometer, BP, 1900-talets andra hälft
Klubbslag
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
600 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Objektnummer
589.
Reklamskylt, Volkswagen, 19/2000-tal
Klubbslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
250 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Objektnummer
591.
Kakburk, "Konsum", 1900-talets första hälft
Klubbslag
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
2 500 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Objektnummer
592.
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Klubbslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1 500 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Objektnummer
600.
Pipor 2st, tidigt 1900-tal
Klubbslag
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 100 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
618.
Redskapshänge med redskap, samearbete, 1800-tal
Klubbslag
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
8 400 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Objektnummer
626.
Kåsa, samearbete
Klubbslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
2 100 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Objektnummer
635.
Reklamhäst, Erik Pell, Nusnäs, 1960-tal
Klubbslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
2 600 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Objektnummer
658.
Balja, 18/1900-tal
Klubbslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
750 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
665.
Vattenkanna, Carl Arne Breger för Gustavsberg
Klubbslag
14 00 SEK
15 00 SEK
650 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Objektnummer
666.
Väggur i porfyr, 1900-talets slut
Klubbslag
23 00 SEK
24 00 SEK
1 400 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Objektnummer
673.
Slev, Jemt Olof Persson, Holen, Orsa
Klubbslag
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
950 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Objektnummer
714.
Trädgårdsurna, 1900-talets början
Klubbslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
3 600 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Objektnummer
751.
Klädhängare, 1900-talets andra hälft
Klubbslag
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 600 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Objektnummer
784.
Smör- och ostkniv, Eskilstuna, omkring år 1900
Klubbslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
2 400 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Objektnummer
792.
Tändare, Cartier, Paris, Frankrike
Klubbslag
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
500 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Objektnummer
820.
Reklamskylt, Crescent, omkring 1900-talets mitt
Klubbslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1 500 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Objektnummer
826.
Trädgårdsskulpturer 2st, 1900-talets första hälft
Klubbslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 800 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Objektnummer
867.
Dryckeshorn, daterat år 1902
Klubbslag
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 100 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Objektnummer
868.
Stor dalahäst, 1900-talets andra hälft
Klubbslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
1 900 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Objektnummer
898.
Medaljer 2st
Klubbslag
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
300 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Objektnummer
916.
Väggtelefon, LM Ericsson, Stockholm, omkring år 1900
Klubbslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
4 400 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Objektnummer
923.
Reklamskyltar 2st, 1900-talets början
Klubbslag
27 00 SEK
28 00 SEK
1 200 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Objektnummer
927.
Signalhorn, 1900-tal
Klubbslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1 100 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
933.
Dubbelkniv, Iisakki Järvenpää, Finland
Klubbslag
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
550 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Objektnummer
945.
Trädgårdsspis, Hans Olsen, 1900-talets andra hälft
Klubbslag
21 00 SEK
22 00 SEK
2 600 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Objektnummer
954.
Väggrelief, 1900-talets första hälft
Klubbslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
200 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Objektnummer
958.
Halsband med hänge, Hannu Ikonen, Finland
Klubbslag
3 00 SEK
4 00 SEK
150 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Objektnummer
967.
Parti 3 delar
Klubbslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
400 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
«
1
2
3
4
1
2
3
...
11
»
Vi tar hjälp av cookies för att tillhandahålla våra tjänster. Genom att använda våra tjänster godkänner du att vi använder cookies.
Läs mer
Jag förstår