My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
Help
Catalogs
Aprilauktion
54
Konst, design & tavlor
365
All lots
35
15
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
42
Glas & kristall
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
54
Konst, design & tavlor
Barnprylar, spel, leksaker & dockor
Mattor
Musikinstrument
59
Möbler
50
Smide & slöjd
12
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
10
Bygg, verktyg & maskiner
Äldre föremål
9
Nysilver, tenn, koppar & mässing
21
Retro & vintage
15
Samlarsaker
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
3.
Sven-Erik Markhed, Olja på duk, Signerad.
Hammer price
14,00 SEK
15,00 SEK
125 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
4.
Bror Jönsson, Olja på duk, Signerad.
Hammer price
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
300 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
5.
Leif Kander, olja på duk, Signerad och daterad 98.
Unsold
Lot No.
6.
Leif Kander, Fasaner, handkolorerad färglitografi nr 5/50, signerad.
Hammer price
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
125 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
23.
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
150 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Lot No.
29.
Unsold
Lot No.
35.
Åke Wickström, Olja på duk, Signerad.
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
275 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
36.
Hammer price
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
1,000 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Lot No.
42.
Maj-Britt Bäckström, Olja på duk, Signerad.
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
125 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
47.
Bengt-Arne Linderos, Olja på duk, Signerad.
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
1,000 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Lot No.
54.
Leif Kander, olja på duk, Signerad.
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
1,600 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
55.
Leif Kander, olja på duk, Signerad och daterad 1972.
Unsold
Lot No.
56.
Unsold
Lot No.
62.
Väggrelief, keramik, Taisto Kaasinen, Arabia, signerad.
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
1,500 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Lot No.
67.
Art deco, Ask med lock i tenn, 1900-talest första hälft,
Hammer price
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Lot No.
75.
Retrotavla, Bollee Merryweather i läder, Spain.
Unsold
Lot No.
84.
Vägrelief i gjutjärn, Soldat på häst.
Hammer price
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
100 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Lot No.
131.
Bronsstaty på marmor sockel, Polsk pojksoldat 1900-talet.
Hammer price
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
200 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Lot No.
136.
Diorama med kinesiskt landskap, skuret trä och kork, Kina 1900-tal.
Hammer price
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
150 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Lot No.
158.
Olja på duk, Signerad Echi Åberg 03.
Hammer price
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
600 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Lot No.
183.
Hammer price
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
225 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Lot No.
185.
Relief, Väggtavla i gjuten brons - Signerad.
Hammer price
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
100 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Lot No.
230.
Skulptur i gjuten brons på marmorsockel, Märkt - Roma.
Hammer price
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Lot No.
233.
Skulpturer i brons 2 st, Sjöjungfru på sten, Märkta - Köpenhamn.
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
100 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
Lot No.
244.
Olja på duk, Signerad Brandstedt.
Hammer price
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
150 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Lot No.
245.
Olja på duk, Signerad, Stina G Nilsson, Utsikten 1992.
Hammer price
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
275 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
259.
Dekorationssköld i gjutjärn/Väggtavla.
Unsold
Lot No.
260.
Hammer price
8,00 SEK
9,00 SEK
225 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
266.
Olja på duk- Otydlig signering.
Hammer price
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
100 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Lot No.
267.
Unsold
Lot No.
283.
Broderade tavlor i silke, 2 st, Signerade A.D.
Hammer price
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
100 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Lot No.
288.
Olja på duk, Signerad, Williams.
Hammer price
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
1,000 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Lot No.
289.
Olja på duk, Signerad W.Parck
Hammer price
21,00 SEK
22,00 SEK
950 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Lot No.
295.
Sven Olof Rosen 31. Olja på pannå,Signerad och daterad.
Hammer price
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
100 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Lot No.
301.
KAI JÜLL, olja på duk, Signerad.
Unsold
Lot No.
302.
Olja på duk, Wahlborg Norrman.
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
100 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Lot No.
303.
Olja på duk, Signerad - Rob.E.OLSON 91
Unsold
Lot No.
304.
Olja på duk,"Mötet", Signerad - Sten Ahlberg.
Hammer price
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
200 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Lot No.
312.
Olja på duk, Signerad John Erik 44.
Unsold
Lot No.
313.
Olja på duk, signerad, Jörgen Fagerlund.
Hammer price
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
100 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Lot No.
314.
Olja på duk, signerad Carl Julius.
Hammer price
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
450 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
Lot No.
324.
Olja på duk, Vinterljus, Leif Kander 00.
Hammer price
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
300 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Lot No.
325.
Olja på duk, Motljus om våren, Leif Kander 00.
Hammer price
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
275 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Lot No.
326.
Litografi, Signerad-Kander numrerad 10/120.
Unsold
Lot No.
327.
Eric Hansen, Färglitografi, Signerad, daterad 76 samt numrerad 303/500.
Hammer price
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
328.
Eric Hansen, Färglitografi, Signerad,daterad 75 samt numrerad 304/500.
Unsold
Lot No.
329.
Eric Hansen, Färglitografi, Signerad,daterad 76 samt numrerad 302/500.
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Lot No.
330.
Eric Hansen, Litografi, Signerad samt numrerad 429/500.
Hammer price
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
125 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Read more
I understand