2022-02-20 Månadsauktion
20
Antikviteter
1448
Samtliga utrop
20
Antikviteter
19
121
19
257
93
145
50
19
Kläder, väskor & Accessoarer
214
27
199
11
135
9
106
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
9.
Speglar ett par, barock, Italien, 16/1700-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
5 600 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
27.
Skulptur, 17/1800-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
4 400 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
28.
Prediktstolsduva, 17/1800-tal
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
3 600 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
44.
Skulptur, 17/1800-tal
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
3 600 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
52.
Ljusstakar ett par, empire, Frankrike, 1800-talets början
26 00 SEK
27 00 SEK
4 600 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
56.
Sakral skulptur, 1700-tal eller äldre
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
4 600 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
70.
Sakral skulptur, 1700-tal
7 00 SEK
8 00 SEK
3 200 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
92.
Bläckställ, senempire, omkring 1800-talets mitt
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
2 900 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
152.
Gästabudskniv, 1700-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 000 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
172.
Spegel, barock, 1700-tal
17 00 SEK
18 00 SEK
3 200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
279.
Brevpress, Frankrike, 1800-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
1 200 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
557.
Kollektbössa, 1800-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 100 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
570.
Sakrala skulpturer 2st
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
2 300 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
725.
Ljusstake, barock, 1700-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
550 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
795.
Ljusstake, Frankrike, 1700-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
700 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
865.
Skrin, barock, 1700-tal
885.
Ljusstake, barock, 1700-tal
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
950 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
899.
Flaskschatull, Karl Johan, 1800-talets första hälft
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1 000 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1108.
Coasters 3st, 1800-talets första hälft
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
800 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1379.
Kanna, fajans, 1800-tal
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1 600 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK