Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 26 Februari 2022
12
LJUSSTAKAR/KANDELABER
469
Samtliga utrop
16
38
79
Möbler
11
Speglar
18
Mattor
67
Konst
14
Silver
11
Guld
Nysilver
Koppar
10
Mässing/Metall
Textil
16
Porslin
21
Glas/kristall
28
Smycken
Bijouterier
14
Övrigt
Klockor/Ur
18
Skulpturer
15
Keramik
Lergods
16
Stengods
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
BESTICK
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Kamerautrustning
Kina Porslin
MOPEDER
Hi/Fi och stereo
SAMEOBJEKT
VINTAGE
12
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
KINESISKT
SAMEKONST
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
42.
KANDELABER FÖR 3 LJUS, 1800-TALETS SLUT, MÄSSING, HÖJD 45 CM
152.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, 1800-TAL, LOUIS XVI-STIL, BRONS, HÖ 27 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
1,300 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
193.
KANDELABER FÖR 3 LJUS, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MÄSSING
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
350 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
204.
SPEGELLAMPETTER, 1 PAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLDA, 38 X 22 CM VARDERA
22,00 SEK
23,00 SEK
600 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
257.
SAGAFORM, VÄGGLJUSSTAKAR, "EDGE", DESIGN JON ELIASSON, BORSTAT STÅL OCH VITLACKERAT TRÄ, HÖ 30 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
200 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
299.
LJUSSTAKAR, 1 PAR, NYSILVER, SAMT LJUSSTAKAR, 1 PAR, VITMETALL, HÖ 19 RESP 22 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
250 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
320.
BORDSAPPLIQUER, 1 PAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, MÄSSINGSTOMME BEHÄNGD MED PRISMOR, FOTPLATTA AV MARMOR, HÖ 33 CM VARDERA
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
350 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
361.
KANDELABER, FÖR 5 ST LJUS, HERSTAL METALL, FÖRKROMAD METALL, ETIKETTMÄRKT, HÖ 40 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
250 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
373.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, 1940/50-TAL, MÄSSING OCH TEAK, HÖ 7, DIAM 9 CM
388.
VÄGGAPPLIQUER, 1 PAR, FÖR 1 LJUS VARDERA, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, MÄSSINGSTOMME BEHÄNGD MED PRISMOR, HÖ 34 CM VAREDERA
16,00 SEK
17,00 SEK
250 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
429.
GUNNAR ANDER (1908-1976), KANDELABER, FÖR 7 ST LJUS, YSTAD METALL, SVARTLACKERAD METALL OCH MÄSSING, MED FOT I TEAK, HÖ 30, LÄ 28 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
500 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
435.
VÄGGLJUSSTAKAR, ETT PAR, FÖR 2 LJUS VARDERA, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, LJUSARMAR I FORM AV GRENAR OCH BLOMMOR, FÖRGYLLD METALL OCH BEMÅLAT GLAS, HÖJD 20, BREDD 40 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
650 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK