2021-06-06 Månadsauktion
1924
Samtliga utrop
15
Antikviteter
49
166
19
405
100
122
58
13
Kläder, väskor & Accessoarer
305
19
375
23
188
45
13
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
36.
Tallrikar ett par, rokoko, Carl Gustaf Malmborg, Stockholm, 1770
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
3 600 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
239.
Manschettknappsburk, Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
500 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
292.
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
550 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
706.
Kallskål i tenn, 1863
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
350 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
765.
Tennfat 2st, 1700-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 200 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
1151.
Vas, jugend, AB Gamla Santessonska Tenngjuteriet, Stockholm, 1913
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
100 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1461.
Fat 2st, tenn, 1700-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
400 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1519.
Tenn 3 delar, 1900-talets första hälft
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
150 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK