My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
Help
Catalogs
Snötäcket gnistrar 10 feb
52
Konst, design & tavlor
289
All lots
24
9
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
14
Blandade bruksföremål
Sport, fritid, fiske mm
Glas & kristall
Guld, silver & smycken
Heminredning
12
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
52
Konst, design & tavlor
Barnprylar, spel, leksaker & dockor
Mattor
Musikinstrument
Mynt, medaljer & frimärken
41
Möbler
23
Smide & slöjd
Jakt, vapen, militärt
Speglar
16
Textiler, kläder & väskor
Bygg, verktyg & maskiner
Orientaliskt
Nysilver, tenn, koppar & mässing
17
Retro & vintage
Samlarsaker
Avveckling/butik/industri/restaurang
Trädgård
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
1.
Figurin i nysilver, står på träsockel
Hammer price
2,00 SEK
3,00 SEK
75 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
18.
Keramikgryta med lock + 4 st tavlor i keramik
Hammer price
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
75 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Lot No.
25.
Tavla med arabiskt 3d motiv
Unsold
Lot No.
42.
Färgträsnitt 64/360, "I lampans sken", signerat Sven Ljungberg
Hammer price
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
325 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Lot No.
46.
3 st signerade oljemålningar, 2 st på duk och 1 st på pannå
Unsold
Lot No.
48.
Konsttryck "Hip-Hip Hurra 1888", P.S Kroyer
Hammer price
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
75 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Lot No.
49.
Litografi 142/210 samt 136/210, sign Nils Erik Johansson
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
400 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
50.
Litografi EA xix/xxx samt 93/250, sign Nils Erik Johansson
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
400 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
51.
Litografi 58/250 samt 145/210, sign Nils Erik Johansson
Hammer price
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
500 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
52.
Litografi 113/195, signerad
Unsold
Lot No.
58.
Konsttryck Sahm -91
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
100 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Lot No.
60.
Konsttryck "Solrosor", Mylene de Kleyn
Hammer price
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
75 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
74.
Litografi 25/60 "Dam med hund II", signerad
Unsold
Lot No.
78.
Olja på duk, signerad, 1800/1900 tal
Unsold
Lot No.
79.
Olja på duk "Monika" 1984, signerad Calle Johansson, Rydaholm
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
850 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Lot No.
80.
Olja på duk"Naken studie" , signerad Calle Johansson, Rydaholm
Hammer price
3,00 SEK
4,00 SEK
550 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Lot No.
81.
Olja på duk "Självporträtt", signerad Calle Johansson, Rydaholm
Hammer price
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
3,200 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
82.
Träsnitt 178/200 , signerad Sven Ljungberg
Hammer price
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
75 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Lot No.
83.
Olja på pannå, "Påskliljor på glasbord -93", signerad Jörgen Kvick
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
275 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Lot No.
84.
Olja på duk "Vemod -84" Jörgen Kvick
Unsold
Lot No.
85.
Olja på duk,
Hammer price
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
200 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Lot No.
86.
Olja på duk
Hammer price
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
200 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Lot No.
87.
Tavlor, signerad Chris von Maydell, 46/175 samt Anders Solfors 1988
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
88.
Akvarell, signerad Erik Höglund -65
Hammer price
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
425 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Lot No.
96.
Litografi 110/250, signerad Björn Gidstam -92
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
475 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
Lot No.
121.
Luffartavla på pannå, signerad Eh
Unsold
Lot No.
126.
Tavlor med gamla Växjömotiv
Hammer price
14,00 SEK
15,00 SEK
75 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Lot No.
129.
Gravyr 11/50, signerad Erik Olsson Sanda -64
Unsold
Lot No.
130.
Tavlor, olika tekniker och konstnärer
Hammer price
7,00 SEK
8,00 SEK
75 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
132.
Etsningar 2 st, signerad ena signerad E Hellgren
Unsold
Lot No.
138.
Pastell med nakenstudie, signerad
Unsold
Lot No.
147.
Oljemålningar på duk, 2 st signerade Leif Bolmgren
Hammer price
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
175 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Lot No.
148.
Oljemålning på pannå, förgylld ram
Hammer price
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
375 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Lot No.
149.
Blandade tavlor, mestadels broderade motiv
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
75 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Lot No.
150.
Äldre tavlor 2 st
Unsold
Lot No.
166.
Konsttryck "Axel Borg"
Hammer price
5,00 SEK
6,00 SEK
50 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
167.
Tavlor 5 st med Växjömotiv, signerade Benny Gustafson -78
Unsold
Lot No.
189.
Akvarell, signerad Lennart Frisk
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
150 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
201.
Olja på duk, signerad Hans Lindgren
Unsold
Lot No.
202.
Akvarell, signerad Staffan Brattström
Unsold
Lot No.
224.
Inramad bild på kung Gustaf VI Adolf, med krona på toppen
Unsold
Lot No.
225.
Olja på pannå, Växjömotiv, signerat Rolf
Unsold
Lot No.
229.
Litografi 285/360, signerad Jan Rodhin
Unsold
Lot No.
237.
Oljemålningar, 2 st på duk och 1 st på pannå, signerade
Unsold
Lot No.
238.
Tavlor, 1 st på pannå och 1 st på tyg, signerade
Unsold
Lot No.
239.
Litografi 108/130, signerad Lars Nordström
Unsold
Lot No.
240.
Oljemålning på duk, 2 st signerade
Unsold
Lot No.
241.
Träsnitt 2 st, signerade Ebbe Eberhardsson
Hammer price
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
125 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Read more
I understand