Kanonauktioner
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
Help
Catalogs
Kanonauktioner 29 September
27
532
All lots
27
31
83
Möbler
Speglar
10
Mattor
71
Konst
9
Silver
17
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
65
Porslin
59
Glas/kristall
61
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Stengods
Asiatiskt porslin
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
9
LINNE
11
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
9
JAKT OCH FISKE
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
50/60-TAL
DOCKOR
Mattor
SMYCKEN ANVÄND EJ
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
19.
MATBORD ALLMOGE, BAROCK, 17/1800-TAL, HÖ 76, BR 110, LÄ 182 CM
Hammer price
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
2,200 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
20.
ALLMOGESOFFA HÄLSINGLAND ORIGINALMÅLAD DAT 1847, LÄ 185, HÖ M KRÖN 93, DJ 60 CM
Unsold
Lot No.
23.
HÖRNSKÅP ALLMOGE HÄLSINGLAND/MEDELPAD DAT 1838, HÖ 215 CM, BR 80 CM
Unsold
Lot No.
102.
HÖRNSKÅP SK BÄNKASKÅP 1700-TALETS ANDRA HÄLFT, HÖ 132, BR 74 CM
Unsold
Lot No.
365.
TRÄSPADE OCH GREP METALLSKODDA, SAMT DYNGSPADE, LÄ 120 CM
Hammer price
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
300 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Lot No.
366.
FÄSTMÖRÄFSA ROSLAGEN ORGINALMÅLAD, 1800-TAL, LÄ 174 CM
Hammer price
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
650 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
404.
BAKBORD, HÄLSINGLAND, DAT 1853, BR 100, DJ 62 CM
Hammer price
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
800 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
405.
BAKTRÅG, 1800-TAL, LÄ 57, DJ, 32, HÖ 21 CM
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
200 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
Lot No.
441.
TALLRIKSHYLLA ALLMOGE TIDIGT 1800-TAL Bredd 93 Höjd 67 Djup 20 cm
Hammer price
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
800 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Lot No.
443.
BARNVAGGA ALLMOGE 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT L. 93 cm H. 51 cm D. 51 cm
Hammer price
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
300 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Lot No.
447.
TRÄSKRIN/ KISTA 17/18800-TAL B. 54 cm D. 40 cm H. 30 cm
Hammer price
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
200 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
448.
TRÄSKRIN 1700-TAL ORIGINALMÅLAT B. 50 cm D. 37 cm H. 24 cm
Hammer price
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
300 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
449.
FÄLLBORD 1800-TALETS MITT MASURBJÖRK MED SVÄRTAT UNDERREDE H. 73 cm D. 91 cm
Hammer price
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
500 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Lot No.
450.
ROKOKOBORD 1700-TALETS ANDRA HÄLFT FURU B: 82 cm D. 47 cm H. 69 cm
Hammer price
22,00 SEK
23,00 SEK
1,100 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Lot No.
452.
BARNSTOL 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT ORIGINALMÅLAD KOMPLETTERAT BORDSUNDERREDE VÄNDBAR
Hammer price
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
300 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Lot No.
454.
GARNVINDEHÅLLARE PÅ BENSTÄLLNING ALLMOGE ORIGINALMÅLAD 1800-TAL HÖJD 115 cm
Hammer price
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
150 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
455.
TAVLETT (PSALMBOKSHYLLA) B. 51 cm D. 21 c. H. 32 cm
Hammer price
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
350 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
456.
TAVLETT ( PSALMBOKSHYLLA) B. 58 cm D. 25 cm H 40 cm Alfta socken Hälsingland
Hammer price
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
300 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Lot No.
457.
LINFÄSTE sk ROCKHUVUD HÄLSINGLAND 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT total höjd 56 cm
Hammer price
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
350 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Lot No.
458.
LINFÄSTE sk ROCKHUVUD HÄLSINGLAND/ ÅNGERMANLAND total höjd 63 cm 1800-talets första hälft
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
350 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
459.
SELBÅGE HÄLSINGLAND 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT LÄ 51, HÖ 20 CM
Hammer price
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
500 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Lot No.
461.
SKÄKTETRÄ SKÅNE DAT 1854 LÄNGD 60 CM
Unsold
Lot No.
462.
SKÄKTETRÄ BLEKINGE LÄNGD 62 CM
Unsold
Lot No.
463.
ALLMOGESTOL GUSTAVIANSK MODELL ORIGINALMÅLAD
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
350 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Lot No.
473.
STÖVELTORK TIDIGT1900-tal 68 CM
Unsold
Lot No.
493.
LINFÄSTE ROSLAGEN ORIGINALMÅLAT 1800-TAL HÖJD 51 CM
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
250 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Lot No.
494.
LINFÄSTE TIDIGT 1800-TAL AVLUTAT HÄLSINGLAND HÖJD 46 CM
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
250 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Read more
I understand