2014-05-18 Stadsauktion
1244
Samtliga utrop
37
73
10
240
Fiskeredskap
66
88
48
183
15
68
205
26
Partier
107
12
52
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
34.
Vaser ett par, Japan, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
225 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
173.
Träsnitt 6st, Japan, 18/1900-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1 600 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
267.
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
550 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
608.
Krus, Ming-stil, 1900-talets andra hälft
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
125 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
634.
Akvarell, Japan, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
100 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
900.
Mugg, Kina, 1700-tal
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
125 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
959.
Målning på textil, Indien, 1900-tal
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
175 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1136.
Parti orientaliska föremål
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
100 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK